Podlahy | Dubové Drevené | Na Celý Život | Dubove Podlahy
top of page

O NÁS

Otázky a odpovede

PREČO SA VENUJETE LEN DUBOVÝM PODLAHÁM?

Naším cieľom je ponúkať podlahy krásne a originálne. S vysokým tepelným komfortom,kvalitnej konštrukcie , dlhej životnosti a jednoduchej údržby. Tieto všetky vlastnosti spĺňajú len drevené podlahy.Nepodliehajú trendom,hodia sa do tradičného ako aj moderného interiéru.Drevené podlahy sú jednoducho stálicou medzi podlahovinami,u ktorej si môžete byť vždy istý ,že všetok čas a prostriedky,ktoré do nich vložíte sa Vám mnohonásobne vrátia.

S KÝM SPOLUPRACUJETE?

Máme vyškolených obchodných partnerov po celom Slovensku,ktorí Vám poskytnú všetky potrebné informácie.Samozrejme spolupracujeme aj s architektmi, s ktorými vieme doladiť podlahu podľa Vašich požiadavie

VYRÁBATE PODLAHY S DIZAJNOM NA OBJEDNÁVKU?

Je to naša priorita tvoriť nové dizajny a dolaďovať ich so zákazníkmi.Vďaka tomuto postupu sa nám podarilo vytvoriť podlahy, ktoré sa nedajú porovnať s konkurenciou. Prakticky všetky nami vyrobené podlahy sú jedinečné a neopakovateľné.Sledujeme svetové trendy a nové technológie úpravy povrchov.Používame Holandsku technológiu,kde niektoré povrchové úpravy nie sú bežné ani u väčších výrobcov. Môžete ovplyvniť- štruktúru povrchu,odtieň,úpravu hrán dosiek,dĺžky,šírky atď.

OLEJ ALEBO LAK ?

Neexistuje jeno značná odpoveď. My používame tvrdé voskové oleje firmy OSMO.Povrch je matný,nie je zrkadlovo lesklý ako lak a preto na ňom nie je toľko vidieť škrabance alebo opotrebovanie.Veľmi dôležitá vlastnosť je farebná stálosť.Určite všetci poznáte 10-20 rokov staré dubové podlahy,ktoré už nie sú ani trochu dubové.Sú žlto-zelené,po typickej hnedej farbe ani pamiatka.Je to spôsobené tým,že lakovaný povrch dreva je uzavretý,drevo nemôže” dýchať”(tj. prirodzene reagovať na zmeny okolia).

RENOVÁCIA ?

Po pár rokoch (podľa stupňa opotrebovania)budete riešiť to, že už sa na starú a poškriabanú podlahu nemôžete pozerať. Pri olejovanej podlahe máte možnosť si sami každé 2-3 roky podlahu preleštiť ošetrovacím olejom.Jednoducho nanesiete na podlahu handrou tenký film ošetrovacieho oleja a necháte vyschnúť cca. 2-6 hodín.Budete sa čudovať,pretože podlaha bude ako nová. A ako je to u laku? Podlahu je potrebné zbrúsiť až na drevo a naniesť nové vrstvy laku.Je nutné počítať s maľovaním stien,lebo pri brúsení sa práši. Životnosť je tiež dôležitý argument.Zatiaľ čo u olejovaných podlahách vďaka správnemu ošetrovaniu prakticky nie ste schopný nášľapnú vrstvu „schodiť”,v prípade lakovanej podlahy prichádza do úvahy 2-3 násobné prebrúsenie.Ale všetky tieto dôvody sú vedľajšie. Najdôležitejším argumentom je pocit: dotknite sa olejovanej a lakovanej podlahy. Tento pocit je diametrálne odlišný.

SPOJ PERO-DRÁŽKA. PREČO?

Spoj pero-drážka, ktorý jediný využívame je spoľahlivý a skúsenosťami overený. Oproti klikom je výhodný v tom,že nezamkne podlahu do jednej veľkej dosky a umožňuje jej prispôsobovať sa prostrediu. V podlahe nevzniká rozmerové napätie, spôsobené zmenami vlhkosti dosiek a relatívnej vlhkosti prostredia, pri ktorom by mohol spoj typu klik prasknúť.Preto podlahy s klikovým spojom majú nižšie limity v inštalácii pre veľké plochy bez prerušenia. Výhodou spoja typu klik je, že podlaha sa dá jednoducho rozobrať a poskladať inde, čo sa však v skutočnosti málo využíva. Sme presvedčení, že systém pero-drážka má svojimi vlastnosťami v spojení s rôznymi inštalačnými metódami viac výhod ako rôzne systémy typu klik

PREČO NIE LAMINÁTOVÉ PODLAHY

Väčšina zákazníkov volí podlahu len podľa vzhľadu a ceny. Neskôr môžu názor zmeniť.My neponúkame „laminát” preto,lebo si myslíme,že jeho nevýhody mnohých zákazníkov po zmene finančnej situácie raz aj tak dovedú k dreveným podlahám.

      Tu je len pár dôvodov prečo:

Hlavná nevýhoda laminátovej podlahy je jej vysoká tepelná vodivosť,ktorá spôsobuje rýchly odber tepla z chodidla a pocit chladu.Ak stojíte bosou nohou na lamináte a druhou na drevenej podlahe v miestnosti kde je 21 °C spoľahlivo rozoznáte rozdiel aj so zatvorenými očami podľa pocitového tepelného rozdielu. Zaujímavé pritom je , že obe podlahy majú rovnakú teplotu,ten pocit je kôli rozdzielnej tepelnej vodivosti. Na akustiku laminátových podláh sa dá zvyknúť (jedná sa o typický bubnový efekt plávajúcej podlahy,spojené s praskaním klikov),ale časom to môže pôsobiť ,mierne povedané ,rušivo.Určite sú situácie,kedy má laminát svoje výhody ale v prípade domácností by chladivá podlaha nemala byť dlhodobým riešením.Chápeme, že nie vždy to rozpočet dovolí,a preto naša rada znie: Keď už kúpiť „laminát” tak veľmi nepreplácajte,aby jeho výmena až tak veľmi „nebolela.

PODLAHA A PODLAHOVÉ VYKUROVANIE?

Použitie drevenej podlahy na systémoch s podlahovým vykurovaním predstavuje komfort a zároveň estetické riešenie spĺňajúce požiadavky na celoročné príjemné bývanie v priamom kontakte s prírodným materiálom.Naše podlahy Combi a miniCombi sú vhodné pre teplovodné systémy podlahového kúrenia za spĺnenia podmienok správnej inštalácie a prevádzky.K elektrickým sa nechceme vyjadrovať, kvôli rýchlym nárastom teploty predstavujú určité riziko tepelného šoku pre drevo.Otázky k elektrickým systémom smerujte na ich predajcov.požiadavky na celoročné príjemné bývanie v priamom kontakte s prírodným materiálom.Naše podlahy Combi a miniCombi sú vhodné pre teplovodné systémy podlahového kúrenia za splnenia podmienok správnej inštalácie a prevádzky.V počiatkoch podlahových kúrení sa používali len dlažby, príp. lamináty.To už dávno neplatí. Dnes je ich použitie hlavne ekonomická voľba ,keďže tiež fungujú a majú nízku cenu.Hlavná nevýhoda keramiky a laminátu (okrem estetickej) sa prejavuje v prechodných obdobiach,keďže pocitovo chladia.Treba si uvedomiť,že 19-21 °C na drevenej podlahe jevnímaných inak ako 19-21 ° C na dlažbe alebo laminate.Chlad,ktorý na dlažbe a laminate cítite na dreve nepostrehnete.Naproti tomu vyhriate drevo nepôsobí tak neprirodzene ako zohriatá dlažba alebo laminát. Systém je sálavý,takže nemusíte priamo cítiť neprirodzený tepelný kontrast,podstatná je dosiahnutá teplota v miestnosti.Určite ma dlažba a laminát oproti drevu rýchlejší nábeh,drevo však s prijateľným časovým odstupom priestor vykúri.Problém neskoršieho nábehu sa môže prejaviť pri občasne a krátko využívaných priestoroch,ako víkendové objekty ,kde by bolo lepšie voliť iný systém s rýchlym nábehom.Pri priestoroch,ktoré sú vykurované celú sezónu je táto nevýhoda dreva zanedbateľná a výrazne prevládajú jeho prednosti.Akú drevenú podlahu z našej ponuky a načo treba dávať pozor pri montáži a používaní podlahy sa oboznámte v Technických inštrukcach firmy Trinity Wood.

bottom of page